بیوگرافی مسعود فلاح
 


 تولد و دوران کودکی
من در یکی از روزهای تابستان در سی ام شهریور ماه سال 1350 در یک خانواده مذهبی در شهر تبریز از ولایت آذربایجان شرقی  بدنیا آمدم.
کشف استعداد موسیقی
هفت-هشت سال بیشتر نداشتم که از طریق تلویزیون با خوانندگان مشهور موسیقی آشنا شدم و علا قه زیادی به خوانندگی پیدا کردم. پدرم آواز خوشی داشت، و من هم به تقلید او ترانه­ها و ماهنی­های آذربایجانی را که از طریق رادیو باکو می­شنیدم شروع به زمزمه کردن و خواندن نمودم. دوستان و نزدیکانم اولین مشوق­های من در ادامه کار موسیقی شدند و با آواز خوانی در مراسم­ها و مجالس کار خوانندگی را به صورت آماتور در دوران کودکی و نوجوانی شروع کردم.
 
دوران 12 ساله تحصیلی و دانش­آموزی
دوران تحصیلات ابتدایی را در مدرسه شریف­زاده شهر تبریز به پایان رساندم. دوره سه ساله تحصیلی راهنمایی را نیز در مدرسه دهخدای شهر تبریز آغاز نموده و به پایان رساندم. 15 ساله بودم که وارد دبیرستان دهخدای شهر تبریز شدم و پس از 4 سال این دوره تحصیلی را نیز به پایان رساندم.
 
اولین اساتید خوانندگی
13 سال بیشتر نداشتم که با راهنمایی یکی از بستگان دوره آموزش خوانندگی را نزد «استاد علی سلیمی و استاد کریم­پور» در آموزشگاه «استاد علی سلیمی» و سولفژ را نزد خانم «وارتوش» همسر محترم استاد علی سلیمی (رحمه الله علیه) فرا گرفتم.
 
دوران دانشگاهی (سفر به باکو)
به خاطر علاقه­ای که به موسیقی داشتم از رفتن به دانشگاه صرف نظر کرده و یکراست راهی باکو و مکتبخانه «بولبول» (Bulbul Məktəbxanası) شدم. در آنجا زیر نظر اساتید بزرگی همچون «علی بابا محمد اوف»، و «آقاخان عبدالله اوف» دوره آموزشی موسیقی موغامی (مقامات) و «تصنیفات» را گزراندم. همچنین در این دوره چهار ساله سکونتم در باکو که از سال 1373 الی 1377 به طول کشید از اساتید بزرگواری همچون «واقیف اسد اوف»؛ استاد «قارمون» و «اژدر ابراهیم اوف»؛ استاد ناغارا  نیز راجع به خوانندگی و موسیقی بسیار آموختم.
 
شروع به کار جدی موسیقی و خوانندگی
از سال 1380 به صورت جدی و با تشکیل گروه موسیقی سَس به سرپرستی خودم اقدام به برگزاری کنسرت­های موسیقی در سطح شهر تبریز و کشور نمودم.
 
گروه موسیقی سَس
با تشکیل گروه موسیقی سَس با 1-نوازندگی آکارد ئون «علی مشهدی عباسی»2-نوازندگی تار و عود «آرش حاج ابراهیمی» 3-نوازندگی کمانچه «افشین علوی» 4-نوازندگی ناغارای «رضا نباهت» 5-نوازندگی درامز و قوشا ناغارای «بیژن امینی» 6-نوازندگی کیبورد «امیر پورفتحی» 7-نوازدگی درامز و تومبا «علی چاوشی» 8-نوازندگی گیتار «عباس حاجی زاده» و خوانندگی خودم به همراه گروه کر با مشارکت «شیما اسلانی»، «رها حکمی»، و «ماریا یزدانی» تا به امسال بیش از 60 کنسرت موسیقی در سطح استان آذربایجان شرقی وکشور برگزار نمودیم.
 
کنسرت­ها
از جمله کنسرت­های مشهور که با اقبال گسترده مردم روبرو گردید می­توان به موارد زیر اشاره نمود:
1- سال 1386 در سالن پتروشیمی تبریز
2- سال 1387 در سالن هتل بین المللی شهر تبریز
3- سال 1387 اجرای آزاد موسیقی در پارک شاه گؤلی (ائل گولی) تبریز و سایر پارکهای سطح شهر
4- سال 1388 در سولدوز (نقده)
5- سال 1388 در سالن سازمان ارشاد اورمیه
6- سال 1389 اجرای موسیقی در کیش
7- سال 1390 اجرای موسیقی در کرج - تهران - ترکیه
8- سال 1391 اجرای موسیقی در تبریز - ارومیه - مراغه - نخجوان باکو
9- سال 1392 اجرای موسیقی در تبریز - کرج - زنجان - ارومیه - باکو
10- سال 1393 اجرای موسیقی در تبریز - ترکیه -ارومیه
آلبوم­های خوانندگی
اولین آلبوم موسیقی با خوانندگیم آلبوم «خبرین یوخدو» در سال 1384 و دومین آلبومم به نام جانیمسان آنا در سال 89  و سومین آلبومم به نام آتا حسرتی در اواخر سال 92 منتشر شد و چهارمین آلبومم در حال آماد­سازی بوده و به زودی منتشر خواهد شد.
 
علاقمندی­ها
به ورزش کوهنوردی، شنا و اسب ­سواری علاقمندم که لوح­های تقدیری نیز کسب نموده­ام. از کار با کامپیوتر نیز لذت می­برم.
 
 
 
 
 
 
کلیه ی حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به مسعود فلاح SAS Music Group می باشد